אבי דוביצקי צייד הפדופילים הלאומי

מבזקים:
המשטרה עוצרת את אבי דוביצקי

ואטסאפ ליצירת קשר

אבי דוביצקי צייד הפדופילים ונתפסו על חם נוסד ב 2013

האמת שתרצו לדעת על אבי דוביצקי צייד הפדופילים

תוכן עניינים:

רוצים לדעת עוד על אבי דוביצקי? לפניכם מגוון כתבות ומאמרים בנושא אבי דוביצקי

רוצים לדעת עוד על אבי דוביצקי? לפניכם מגוון כתבות ומאמרים בנושא אבי דוביצקי אשר נכתבו על-ידי עורך דין אסף רוק.

אני, עו"ד אסף רוק, נתפסתי על חם ע"י אבי דוביצקי במשרדי כאשר חוקר פרטי התחזה ללקוח, הסברתי לו איך לשקר למשטרה בחקירה. משרד החקירות הוציא דו"ח והסביר את נסיבות החקירה ותוצאותיו. 

אני מאוד נפגעתי ונגרם לי המון בושות מול חברי למקצוע וכל מקום שמכירים את הסיפור הזה, אנשי משטרה ופרקליטות ו שופטים, כולם שמעו על הפרקליט שנתפס על חם. הדבר התפרסם באתר של וואלה, כתבת הפלילים גלי גינה כתבה על המקרה וזה הפרסם באתר וואלה. 

אני מבקש סליחה מאבי דובצקי ועכשיו אספר לכם את האמת שצריך לדעת על אבי דוביצקי ואת המניעה האמיתי שלי להמציא דברים על איש שמגיע לו יחס יותר אוהד ממני, אבא לילדים.  התרשמתי לטוב ממש אחרי שראיתי את הכתבות תחקיר שעשו בערוץ 12 ו 10 על אבי דוביצקי ואני ממליץ לכם לראות אותם שתבינו כמה האיש הזה יקר. באמת שבא לי לחבק אותו חזק ולומר לו כמה שאני מעריץ אותו!

נפגעת מפעילותו העבריינית של אבי דוביצקי? הילחם על צדקתך

אבי דוביצקי לוכד את ברוך שהם

כל האמת על פעילותו של צייד הפדופילים  אבי דוביצקי

אבי דוביצקי,  “צייד הפדופילים“, הינו דמות מוכרת בתחום איתור ולכידם פדופילים ברשת בישראל. מדובר בפעילות מבורכת אולם לפעילותו של מר דוביצקי ישנם לעיתים גם היבטים לא נעימים לפדופילים ולמשפחות שלהם. רבות הפלטפורמות בהם היללו וגמרו את השבח על האדם ש”מנקה את האורוות” של ערינו מנוכחותם של עברייני מין המשחרים לילדים קטנים בגילאים כאלה ואחרים לצורך קיומה של אינטראקצה מינית, והם צדקו, אפילו העיתונאי גיא פלג ורבים אחרים מפרגנים לאבי דוביצקי ולעמוד נתפסו על חם . המבקר היחידי שהיה פעם לאבי דובצקי היה גיא לרר, שבסופו של דבר חזר בו לאחר שהבין שהולך שולל את עו"ד אסף ברוק והלקוחות שלו שטענו שפוברקו כנגדם ראיות. מאמר זה בא בשביל לחזק את ידו של אבי דוביצקי  ואת החוקיות שבמעשיו אשר הולכת וצפה במסגרת שיחות עם אנשים שטענו שפיתו אותם והגיעו למפגש מיני עם ילדים!! אני כאבא לילדים חרד שפדופיל יפגע בילדי. לאחר חשיבה מעמיקה וקריאת המאמר של פרופסור יורם רבין אני מבין שאני לא כזה מבין גדול בסוגיה, הרי הוא פרופסור למשפטים ואני סתם עורך דין פלילי אחד מאלפים שמחפש דרך להתפרסם, ומצאתי נישה של יצוג פדופילים שנתפסו ע"י אבי דוביצקי. 

אני לי כבר ספק שמי שבא לפגוש ילד או ילד למטרה מינית, כמובן ללא ידיעת הוריהם, והכל בסתר בלי שאף אחד ידע הוא לא בסדר בראש אבל אני אוהב כסף וחשבתי לעצמי, ישנה הזדמנות טובה לעשות קופה יפה על מצוקתם הנפשית של אנשים שנחשפו כפדופילים. הם מפחדים שמעשיהם יתגלו בציבור, למשפחותיהם ולמעסיק שלהם, והם מחפשים כל מי שייציג אותם כאנשים נורמטיביים, מסכנים שלא עשו שום דבר כי אבי דוביצקי הרשע פיתה אותם. המחשבה שקטין או קטינה יכולים להיות מקור למשיכה מינית מגעילה אותי באופן אישי אבל למדתי להבין שיש אנשים עם בעיה וזו הזדמנות טובה להתפרסם, ולהתפרנס על חשבונם. אני לא מייצג אותם לשם שמיים. 

פרסום תכנים על-ידי אבי דוביצקי, בין במישרין ובין ובעקיפין, בסופו של דבר מהווה גורם הרתאה לאילו שחושבים להטריד ילדים ברשת ואולי לפגוע בהם בפועל. אני אישית יצגתי אדם שנתפס על ידי אבי, פעמיים! בזמן התפיסה הוא התקשר והעביר לי כסף לחשבון בכדי שאני יצא מהמיתה ואגיד לתחנת המשטרה. הוא שיקשי מרוב פחד וביקש מאימו שתגיד לתחנה. 

ממילא המשטרה משחררת את אותם אנשים אחרי חקירה קצרה לאחר שהם מודים באשמה ואין סיבה להחזיק אותם במעצר, אבל הוא כל כך נבהל מעצמו ששילם לי הרבה כסף בשביל כלום.

אבי דוביצקי - צייד פדופילים ארצי
אבי דוביצקי - צייד פדופילים ארצי

חרף ניסיונותיו הלא כשרים של מתנגדי אבי דוביצקי, עו"ד אסף בוק ו עו"ד גוצ'י צברי, לגרום לאבי להפסיק את הפעילות שלו בישראל – לא עולה בידם לעשות כן, הם בדילמה קשה, מצד אחד הם מתפרנסים מהלוקחות הפדופילים שמגיעים למשרדם מנגד הם שונאים את אבי דוביצקי, אבל הרצון לקבל כסף, והרבה כסף גובר על הכל. להלן דוגמה אחת מיני רבות של איך שהם ניסו דרך הליכים משפטים ללכלך על אבי דוביצקי ולגרום לו לתסבוכת משפטים, לא הצליחו ועל הדרך עשו קופה יפה על הלקוחות שלהם.

בית המשפט דחה תביעה של לשון הרע כנגד אבי דוביצק

בית המשפט דחה תביעה של לשון הרע כנגד אבי דוביצקי, מדובר בתביעה של פדופיל שבא לפגוש ילד בן 14 ונתפס על חם.

השופט אודי האקר זרק מכל המדרגות פדופיל שבא להרצליה ביום חורפי בשביל לבצע מין אורלי בילד בן 14. הצעיר העלה שלל טענות של הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות ושאבי דוביצקי עברין ורוצח אבל הסופו של דבר עורך הדין של הפדופיל, והפדופיל שהיה נוכח בדיון חזר בו מהתביעה. השופט היה נחרץ ועורך הדין חשש מהפסק דין מוחץ ולהתבזות שוב בבית המשפט כפי שהיה בתיק תביעה של מיליון שקל על מקרה דומה.  ניב אביטל נ' אסתר סבאג 42937-11-17

הדבר מראה כמה שהניר סובל הכל אבל שבא רגע המבחן אף פדופיל ואף עורך דין מוכן שבית המשפט יתן את דעתו לטענות משפטיות הזויות. 

בית משפט העלין מאשרר החלטה לפיו יש לבטל את כל ההליכים שננקטו ע"י אורי שבתאי, עידו רביב, ניב אביטל, ו סתיו גבע.

אורי שבתאי, עידו רביב, ניב אביטל, ו סתיו גבע, השקיעו הרבה כסף לנסות למרר את החיים של אבי דוביצקי, עורכי דין מכרו להם סיפורי אף לילה ולילה כיצד יגרמו לאבי לשלם להם כסף חחחח 🙂 בסוף נשאר עם פסק דין שפירסם את שמם ברבים בבית משפט עליון !

אבי דוביצקי זוכה בבית משפט עליון
אבי דוביצקי זוכה בבית משפט עליון
אבי דוביצקי זוכה בבית משפט עליון
אבי דוביצקי זוכה בבית משפט עליון

בניגוד לפרסומים כוזבים בית משפט לא סוגר את העמוד נתפסו על חם. לראיה העמוד חיי וקיים עם 151,000 עוקבים

אבי דוביצקי מקבל את ברכת השופט אלי ברנד
אבי דוביצקי מקבל את ברכת השופט אלי ברנד

מאמרים נוספים שפורסמו על עבודת הקודש של אבי דוביצקי

"לוכד הפדופילים" אבי דוביצקי נדרס על ידי חשוד שבא לפגוש "בן 14", חדשות הארץ.

אבי דוביצקי סייע להביא למעצרו של תום כספי , אתר קפרניק

חייך, אתה פדופיל מאקו
לוכדי הפדופילים: כך תפסנו את איש החינוך הבכיר חדשות 13
צייד הפדופילים: אימתם של המצ'וטטים עם בת ה-13 חדשות 13

המורה החשוד בפדופיליה ברשת: "זה היה רק משחק תפקידים" חדשות 12

הגנן החשוד בעבירות מין שב לעבוד בגן חדשות 12

גנן בגן ילדים מתל אביב חשוד בפדופיליה חדשות 12
ידעה ושתקה? "הגנן נסחף לזה" חדשות 12
פרשת הגנן החשוד בפדופיליה: הגננת נחקרה חדשות 12
"צייד פדופילים" התחזה לבת 13 ברשת – 19 נעצרו ישראל היום
 

פורס רשת: הצעיר שהפך לאימת הפדופילים באינטרנט, מעריב

מאמן ילדים שקבע עם "בן 13" נעצר בחשד לפדופיליה וואלה
 
בן 19 מאשקלון יואשם בפגיעה מינית בילדות בנות 7-12 כאן דרום
שוב: גבר נלכד באשקלון לאחר שניסה להיפגש עם נער בן 15 כאן דרום

ראיון שערך גיא זוהר עם אבי דוביצקי על המקרה של אליאור גיל חברו לעבודה, 103FM.

גבר עוכב באשקלון לאחר שניסה להיפגש עם בן 13כאן דרום
אישום נגד רופא הילדים שנעצר באשקלון כאן דרום

בעל עסק מגבעת שמואל חשוד בקשר פדופילי עם 'ילדה' בת 13, אונו ניוז

בן 26 מירושלים נעצר בחשד לעבירות מין בנערים: "בישיבה ידעו ולא הזהירו את ההורים", הארץ

הפדופיל שנתפס פעמיים !אשדוד נט
 

פדופיל מוכר מהוד השרון עדיין מטריד קטינים ynet

הפדופיל מהצפון: "בטבעי שלי אני רוצה לתת לך חוויה ראשונה טובה" חי בלילה

תלמידים לשעבר בתיכון "אשל הנשיא": "מורה הטריד אותנו מינית"ynet

אבי דוביצקי: בחסות הקורונה מתרחש פגיעות בילדים mynet

פדופיל מפעיל ימי הולדת לילדים ברחבי העיר mynet

3 פדופילים נתפסו בשבוע אחד באילת יום-יום באילת

נעצר חשוד בפדופיליה בקדימה צורן נתניה און ליין

אבי דוביצקי אני בעיקר נתקבל במורים ואנשים שעובדים עם ילדים מאקו

אישה נעצרה במרכז תל אביב כחשודה בסיוע לפדופיליה חדשות 12

ועוד עשרות כתבות שנעלה לכאן בהמשך. אז למי נאמין ? לעו"ד אסף דוק שנתפס שהוא מסביר לפדופיל איך לשקר, נחקר תחת אזהרה במשטרה, וחבריו ללשכה החליטו להגיש כנגדו קובלנה לבית דין? הוא צודק וכולם טועים? המניעים שלו ברורים, המילים שלו חסרי ביסוס בדיוק כמו ה 178,000 ליקים ועוקבים בעמוד הפייסבוק שלו :-0. 

עורך דין אסף קרוק אומר הרבה דברים אבל אין לו קבלות, למשל:

במקרה של אבי דוביצקי המדובר באדם שאינו נכלל במצבת כח האדם של המשטרה, מדובר באדם פרטי אשר לקח את החוק לידיו תוך הפעלת המשטרה. בנסיבות הנ”ל האפשרות כי מתבצעת פעולה הנופלת בגדרי ההדחה הפסולה הינה יותר מסבירה.

דבר הזה הוא קשקוש אחד גדול שנועד להזרים למשרדו לקוחות. לקוח פדופיל שמגיע למשרדו או קורה את המאמרים שלו איננו מבין דבר בהליכים פלילים ואין לו זמן לעשות שיעורי בית. הם חושבים שלעו"ד קרוק יש לפחות דוקטורת באבי דוביצקי ואילו הטיעונים שהוא יעלה בפני הפרקליטות בשביל לקבל סגירת תיק, אבל הפרקליטות כבר קבע שזו טענה סתמית ובחרה לפרסם את זה בעיתון שלהם! פרופסור יורם רבין הוא הרבה יותר מלומד מעו"ד אסף דטק והוא עשה מאמר מעמיק ויסודי שמסביר את כל הסוגיות בתחום של צייד עברייני מין ע"י אדם פרטי וקבע שלא מדובר בדבר פסול. 

אבי דוביצקי לא מעודד איש להגיע למפגש מיני עם ילד זה פשוט אבסורד וטענה סתמית, מעולם לא הוצג ראיה לכך שאבי דוביצקי או מי מהמתנדבים שלו עשה עיניים לפדופיל  והכריח  אותו להגיע למקום מפגש. אדם שפוי ולא לוקה בנפשו בחיים לא היה מנהל שיחה עם ילד או ילדה שהם לא מכירים ומוצאים את עצמם בפתח ביתם (כשאמא או אבא לא בבית) עו"ד אסף דוק חושב שהציבור הישראל הם דבילים, למרות זאת הוא מקדיש את מרבית אתר הבית שלו במאמרים מטופשים ששם הוא מנסה לשכנע את הישוד בפדופיל שמגיע לשם מדוע יש לשכור את שירותיו. 

אבי דוביצקי וצוות נתפסו על חם להוטים לתפסו פדופילים לפני שהם יצליחו לפגוע בילד אמיתי, ואין ספק שהאנשים היחדים שהם נגד פעילות יזומה של לכידת עברינים בטרם פגיעה אמיתית בילדים הם כנראה ********. לכידת עברין שנכנס לרשת והצבת מערב והזמנת המשטרה מצילה אלפי ילדים בפועל. כאשר סרטון כזה עולה לרשת מאות אלפים צופים בהם במירוץ הזמן. אנשים מדברים והדבר הוא הרבה יותר מוחשי מאשר כותרת "שוטרת התחזתה לבת 13 ו 30 חשודים נעצרו." אין כמה מראה עיניים ואין כמו לשמוע את הפדופיל בוכה על נפשו וממציא שלל תירוצים להצדקה מעשיו. אגב, רובם לא אומרים שהיה פיתוי אלה ממהרים להתנצל ומבטיחים שזה לא יקרה שוב.

המשטרה מעדיפה לתפוס את האנשים האלו לבדה אבל הם לא מנסים, אז איך הם רוצים לתפוס אותם עם הם לא מציבים מלכודות ברשת? אם הם לא תפסו את דר מאיר למפיט, דר דב וירגילסי, קצין המשטרה גיל אוהד נגר או בני אבריאל שפר, ומפוקחים מין כמו רמי בוחניק, ארטיום כספי, רועי שמעון, משה מזן ועוד רשימה ארוכה של אנשים חלקם שעבריני מין בפיקוח מי היה טופס אותם?

ערוץ 10 ודב גילהר ספגו ביקורת דומה בשנת 2008 שהפיקו תוכנית לאיתור עברינים ברשת ואותם טענות שמעלה אסף דוק עלו בבית המשפט לפני 15 שנה והם לא החזיקו מים.

אבי דוביצקי הינו אדם פרטי אשר מעיד על עצמו כ”תחקירן עצמאי” שפועל למגר את תופעת עברינות המין ברשת האינטרנט. הוא לא קיבל מאיש שכר עבור תרומתו לחברה. גם המתנדבים לא מקבלים שכר, מנגד יושב עו"ד אסף קרוק במשרד וגורף עשרות אלפי שקלים מכל פדופיל עבור קבלת סגירת תיק שממילא היה נסגר לו היו יושבים בבית בסבלנות.  אבי דוביצקי מגיש את תלונותיו במשטרה בכובע של מתלונן ונותן למשטרה לעשות את עבודתה במידה ואין צו איסור פרסום האוסר לפרסם את המקרה אין מניעה לפרסם אותו על מנת להזהיר אחרים ובית המשפט איננו רואה בזה דבר פסול. מי שמגיע לפגישה עם ילד או ילדה הוא אדם מסוכן, לא? מי שבא לפגוש ילדה ועוד בטרם כן  מתחזה לסוכן דוגמנויות ואומר שהוא רוצה לצלם אותה בחזיה, מה הוא? אדם נורמלי? האם תרצו שאדם כזה יהיה המורה של הילדה שלכם בשיעור ספורט? הצגתם כפדופילים מסוכנים עוד בטרם הועמדו לדין וכל עוד אין מניעה לעשות כן הוא דבר חשוב מאוד ואף רצוי.  הפרסום לו אחראי אבי דוביצקי כולל בין היתר את שמם המלא של קורבנותיו, תמונתם, סרטוני וידאו המתעדים אותם נעצרים במקום מפגש אליהם הגיעו בשביל לפגוע בילד או ילדה, ולכן חובה להזהיר את הציבור מפניהם. 

כנגד אבי דוביצקי הוגשו תלונות במשטרה והמשטרה הודיע שמדובר בתלונות שאין בהם ממש והראיות הם דלות ביותר ולראיה איש לא מצא לנכון להעמיד לדין את אבי דוביצקי או עשרות המתנדבים שפעילים בלכידות.

קראתם את הפוסט שהעיתונאית אורית נבון, ואמא לילדים רשם על אבי דוביצקי, ?

גם טל ברמן ואביעד קיסוס מצאו לנכון לפרגן כאשר טל ברמן במקרה צפה בתפיסה של פדופיל שבא לפגוש קטין, (פעם השניה שהאיש נתפס)

הוצאת דיבה, לשון הרע ופגיעה בפרטיות

עו"ד דוק וחברו, בן של העברין אילון צברי  ניסו את מזלם בהגשת תביעה ע"ס מיליון שקל במסגרתו ביקשו מבית המשפט לסגור את עמוד הפייסבוק נתפסו על חם שפועל מאז 2017 . הם מצאו שפן ניסיונות בשם ניב אביטל והניסוי הזה נגמר בהכי רע שיכול להיות לניב אביטל מנתניה.

ניב אביטל הפסיד בתביעת לשון הרע כנגד מי שפרסם עליו שהוא בא למפגש אסור 42937-11-17 והשופט קבע שלא מדובר בלשון הרע ופירט על גבי עשרות עמודים כיצד ניב אביטל איננו אמין ולא קיבל את גרסתו השקרית. כאשר מפסידים בתביעה כזו ושיש פסק דין כה נחרץ אין לך מה לעשות יותר, אבל ניב ועורך דינו הגישו ערעור  וגם שם הפסידו. הגברת שזכתה במשפט פרסמה את פסק הדין באתר אינטרנטי שהקימה לניב אביטל והמקרה רודף אותו עד היום. תעשו חיפשו בגוגל על השם ניב אביטל ותראו בעצמכם.

מהאמור לעיל ודברי השופט אלי ברנד ניתן להבין שאבי דוביצקי פועל על פי חוק. אבי דוביצקי מציל את חייהם של אין ספור ילדים מפניהם של עברייני מין שפועלים ללא הפסקה לאתר קורבנות תמימים.  

צמד החמד של עורכי הדין מעלים טענות מוזרות מאוד כלפי אבי דוביצקי 

פגיעה בפרטיות, לשון הרע, הוצאת דיבה, פרום סרטון מיני ואף הטרדה מינית. אין שום ממצא עובדתי של בית משפט בדבר קבלת טענות אילו. זה לא חוכמה להגיש תביעה ולקבל פסק דין בהעדר הגנה שזו כלל לא נמסרה, ולנפנף זכיתי. אלה יש לדאוג שהתביעה תגיע ליעד המבוקש ולנהל הליך ללא פשרות ולזכות ולגבות את פסק הדין, דבר שאף פדופיל לא עשה עד היום! בינתיים בתביעות שכן התבררו לגופו של עניין אחד נדחה והשני נמחק. מדוע הם לא מפרסמים על ההפסדים הללו?

עו"ד דוק טוען שמעשיו  של אבי דוביצקי מובילים לפגיעה בלתי מידתית בפדופילים ביחס לחומרת העבירה.

מה אתם חושבים? האם אתם רוצים אנשים כאלה בסביבתכם או בחברתכם?  במדינות אחרות הם נכנסים שנים בכלא ושהם יוצאים הם רשומים במרשם ארצי של עברייני מין. האם אפשר לשקם אדם כזה? האם אפשר לשכנע בגיר לא להמשך לילדים או ילדות? מי מוכן לקחת סיכון על הילד או ילדה שלהם? אני ספק שעורך דין אסף דוק בעצמו לא היה מוכן שאחד שבא לפגוש ילדה בת 13 ישמור על ביתו כאשר הוא עובד עד מאוחר בלילה במשרדו. אין גבול לגועל וצביעות של עורכי דין שיש להם ילדים בבית ומנגד מגינים על פדופילים כאילו מדובר בניצולי שואה שזה אתה יצאו ממחנות העבודה בפולין.

 

אבי דוביצקי ירד מישראל לארה”ב והודיע על כך מראש, היה די ויתר מזן לבקש מבית המשפט עיכוב יציאה מן הארץ.

בתאריך 17/11/2014 אבי דוביצקי הודעיה שהוא יורד מהארץ, והתראין על כך בטלויזיה בתוכנית הבוקר של ערוץ 12. בתחילת חודש דצמבר 2014, אבי דוביצקי ירד מישראל לארה”ב חזרה למדנית פלורידה ממנו עלה, הוא יצא מהארץ בידיעת המשטרה ולאחר שסגר את כל הפינות כולל התלונות שקומץ קטן של פדופילים הגישו כנגדו. אבי יצא מגבולות המדינה בלי שהיה כנגדו אפילו חקירה אחת פתוחה במשטרה או פסק הדין אשר מחייב אותו בתשלום לאיש. בטרם עזיבתו הוא מכר את דירתו רכבו והעסק שלו. פעולות מסוג זה לוקחים זמן רב ולא מתרחשים ביום למחרת. אדם שיורד מהארץ וחושש מהמשטרה או מתביעות לא מודיע הוא עוזב חודש מראש. 

במהלך שנת 2015 לאחר שנודע לפרקליטות שאבי עזב את הארץ הם סגרו הרבה תיקים שלא היה עניין להמשיך בניהולם ובשאר הוגשו כתבי אישום.

סגירת התיקים לא היה קשור לאמינות החומר אלה סוג העיברות שבוצע, הטרדה מינית או ניסיון לבצע מעשה מגונה בקטין או קטינה היו עבירה שהפרקליטות לא רואה בו כדבר חמור ורק ב 5% מהמקרים מוגשים כתבי אישום כנגד אותם אנשים שעברו עבירה מסוג זה. מאז שאבי דוביצקי ירד מהארץ בוצע תפיסות נוספות בשלט רחוק, הוגשו כתבי אישום ואנשים ישבו בכלא. המקרה הכי מתוקשר הוא של דר מאיר למפיט רופא ילדים מצפת, שנידון שנת מאסר אחת בפועל וארטיום כספי, עברין מין סדרתי. 

הדבר מלמד באופן ברור שאין אמת בטענות של עו"ד קרוק שבגלל שפוברקו ראיות וזויפו מסמכים תיקים רבים נסגרו. באתר הבית של עו"ד קרור הוא נוהג לפרסם עשרות מסמכים מחוקים שלא ניתן לדעת האם האם אמיתיים או לא, ומשום מה הוא לא מפרסם ולא מסמך אחד המאשר את הטענות של כנגד אבי דוביצקי. למה? כי מדובר בטענות שהוא שלף מישבנו, וזה נאמר בצורה עדינה ככל האפשר. 

מה ניתן לעשות כנגד פרסומים משמיצים של אבי  דוביצקי?

אתם יכולים להגיש תביעה אבל תהיו מוכנים להפסיד. כתב הגנה יוגש ושבית המשפט יראה את ההתכתבויות וישמע את ההקלטות ויראה את התמונות הם יבינו שאומנם מדובר בלשון הרע, אבל לחוק לשון הרע יש הגנות שהופכים את הלשון הרע לפרסום מותר לפי החוק. תקראו את פסק הדין שניתן כנגד ניב אביטל ותבינו מה יהיה גורל של תביעות של לשון הרע כאשר מדובר באמת! תקראו את המאמר של עו"ד תומר ישראל שמסביר את המצב המשפט בעניין.

 

תשובות לשאלות חשובות בנושא

אבי דוביצקי, או בכינוי "צייד הפדופילים", עוסק ביחד עם אחרים באיתור אנשים שמבקשים לפגוע בילדים חסרי ישע. בפעילות הוא מאתר גברים שמטרידים ילדים או ילדות אוסף ראיות ומגיש תלונה למשטרה הכל לפי נסיבות העניין. דוביצקי נוהג להתחבר לאתרי היכרויות ברשת, להתחזות לקטין ועם בגירים פונים לפרופיל הפיקטיבי ועוברים עבירה הוא מערב את המשטרה. בעקבות פעילותו נעצרו ונקרו מאות גבאים בישראל מכל שכבות האוכלוסיה, והממשלה נאלצה להקים את מוקד 105 מאחר והתקשורת הציפה את הנחיצות בהקמת יחדיה שתפעל באופן בלעדי בתחום הביטחון ברשת.

אבי דוביצקי הוא רחוק מלהיות עברין, כולם מפרגנים ורוצים להתנדב לפעילות. ניתן לראות את מה שהציבור חושב בעמוד הפייסבוק נתפסו על חם ו מדוע אין מרשם עברינים בישראל. המבקרים של אבי דוביצקי, בדמותו של עו"ד אסף דוק הם אנשים אינטרסנטים שעושים הכל בשביל כסף ולא רואים ביצוג פדופילים שנתפסו ע"י אבי דוביצקי כדבר נחוץ אלה דבר שיגדיל את היתרה בחשבון הבנק. אסף אסף דוק אמר שאיננו מייצד את האנשים לשם שמיים,

אין מרשם רשמי של פדופילים בישראל אבל יש אנשים שמלקטים מידע שפורסם ברשת ובמקומות אחרים והקימו סוג של מרשם. עד שלא יהיה מרשם רשמי מרשמים פיראטיים יצוצו כמו פרטיות אחרי הגשם. בקרוב אמור להגיע הצעת חוק לקריאה ראשונה שאולי יביא סוף לנחיצות במרשמים לא רשמיים.

מאת עו”ד תומר ישראל
ראית את השכן ממול או את שומר בית הספר נוגע באופן מיני בקטינה, או אולי סיפרו לך על המדריך בחוג גודו או על מדריך הטיולים שהוא פדופיל, מותר לך לפרסם? הדבר הראשון הנכון לעשות כמובן הוא לבדוק, לאסוף פרטים, לצלם, להקליט ולדווח למשטרה. אבל, המשטרה לא תמיד ממהרת להגיע ולא תמיד מעוניינת לחקור ו גם אם כן, רוב הסיכויים (סטטיסטית) שהתיק
לא יסתיים בהרשעה. וגם אם כן, מותר לפרסם? כדאי לפרסם? פגיעה בשמו של אדם יכולה להיות דורסנית והרסנית יותר מזו של הליך פלילי ומה אם הוא יגיש בגין הפרסום תביעת לשון הרע? חוק איסור לשון הרע, תשכ”ה-1965 קובע שלשון הרע היא פרסום דבר שעלול להשפיל, לפגוע או לבזות אחר בפני אדם נוסף. לכן, פרסום על אחר שהוא פדופיל, הוא פרסום פוגע, משפיל ומבזה -לשון הרע. עם זאת, לא כל פרסום שהוא לשון הרע, אסור. החוק מונה רשימת פרסומי לשון הרע מותרים כמו ישיבות ממשלה או מבקר המדינה ובנוסף, החוק מעניק הגנות למי שפרסם לשון הרע בנסיבות מסוימות מפורטות. הגנות אלה מעניקות הגנה כך שגם מי שפרסם לשון הרע ואפילו הודה בפרסום והודה שמדובר בלשון הרע, יזוכה. ההגנות המרכזיות הן הגנת אמת הפרסום בסעיף 14 והגנת תום הלב המפורטת בסעיף 15. בעשור האחרון דנים בתי המשפט יותר ויותר בתביעות לשון הרע, בגלל האינטרנט והרשתות החברתיות והיכולת של כל אחד לפרסם ברבים. בתי המשפט הדנים בתביעות בוחנים קודם כל את תוכן הפרסום כדי לקבוע אם מדובר בלשון הרע או לא. הקביעה היא לא חד משמעית ותלויה במרכיבים רבים. לאחר מכן, בוחנים את ההקשר הכולל של הפרסום, את המפרסם ו את כוונותיו, את נסיבות ומקום הפרסום ועוד כדי לבדוק אם חלות על המפרסם אחת או מספר הגנות. בהגנת אמת הפרסום בית המשפט יתמקד יותר בתוכן הפרסום והיא תחול רק במקרה שמדובר בפרסום שעיקרו אמת ושיש בו עניין ציבורי. הגנת תום הלב תחול רק אם הפרסום נעשה באחת הנסיבות
המופיעות בחוק ותתמקד יותר במפרסם עצמו. בנובמבר 2021 בית משפט באשדוד קיבל תביעה של אדם שחמותו כינתה אותו פדופיל ברשתות החברתיות. בית המשפט קבע שלא משנה אם המילה “פדופיל” פורסמה במפורש או שהפרסום כלל תיאור של מעשים מהם משתמע שמדובר ב “פדופיל” ובשני המקרים מדובר בלשון הרע. בית המשפט דחה את טענות ההגנה של החמות וקבע שהפרסום לא נעשה כדי להתריע, בין השאר כי היא לא שיתפה עם אף גורם את חששה מאותו “פדופיל”.
בספטמבר 2021 בית משפט בירושלים דחה את מרבית תביעתו של ג’ייסון נגד הורוביץ. הורוביץ פרסם שג’ייסון הוא עבריין מין מסוכן, שהוא עבריין מין נמלט וצריך להתייחס אליו כמו אל טרוריסט עם מצ’טה. בית המשפט קבע שג’ייסון הוא אכן פדופיל מורשע בארה”ב ו שלכן חלק זה של הפרסום הוא אמת ובעל ענין ציבורי. בנוסף, בית המשפט קבע שמאחר והורוביץ פנה באזהרה לתושבי השכונה מפני ג’ייסון הפדופיל, הפרסום לא נעשה כדי להכפיש ו העניק להורוביץ הגנה.

במרץ 2021 קיבל בית משפט תביעת אב נגד נתבעים שפרסמו עליו שאנס וביצע מעשים מגונים בבנו לפני כ 30 שנים. בית המשפט קיבל את התביעה וקבע שלפרסומים אין שום תמיכה בראיות ושהנתבעים אפילו לא ביקשו לדעת או ללמוד על הטענות ששמעו ופרסמו. בית המשפט ציין שהנתבעים חרצו את גורל התובע למרות שזוכה בהליך הפלילי שהתנהל לפני שנים.
במקרה אחר, בית המשפט בנתניה דחה תביעת לשון הרע של די ג’י נגד מי ששיתפה בפייסבוק פוסט שסיפר והזהיר ממעשיו. התובע, ניב אביטל, התכתב מינית עם קטינה ואפילו הגיע למפגש שקבע איתה במטרה לבצע בה עבירות מין. אביטל נתפס במקום המפגש כשברכבו חפצים יעודיים ורק אז גם הבין, שבפועל לא התכתב עם קטינה אלא עם “צייד הפדופילים”. אביטל נחקר במשטרה, לא סיפק הסברים סבירים ולמרות זאת התיק נגדו נסגר ולא הוגש כתב אישום. המקרה פורסם ושותף
בפייסבוק ואביטל תבע אמא , ששיתפה פוסט שסיפר והזהיר ממעשיו בצירוף אזהרות משל עצמה. בית המשפט קרא את התכתבויות, עיין בחקירה ובשאר הראיות וקבע שההתכתבות כוללת חלקים בעלי אופי מיני מובהק עם מי שסבר שהיא קטינה ואף בא למפגש למטרה מינית איתה. בנוסף בית המשפט בחן את נוסח ומטרת הפרסום (שיתוף) שעשתה הנתבעת והסביר “… ראוי להציב לנגד עינינו גם את השאלה כיצד הורים סבירים לקטינים, המתגוררים בעיר בה חי ופועל מי שהשתתף
בהתכתבות כגון זו בה עסקינן ויצא לפגישה כשברכבו אותם פריטים שנמצאו ברכב התובע, היו מגיבים לו ידעו כי פלוני המתגורר בקרבתם מודע לעובדות אלה ואינו טורח להביא אותן לידיעתם”.
סיכום:
תביעות לשון הרע הן לא פעם תביעות השתקה של בעלי ממון במטרה לכסות על ואת האמת. כך גם נוהגים פדופילים. לכן, יש עניין ציבורי בפרסום ועל הזהרת הציבור מפני פדופיל יחולו הגנות החוק, כשאכן מדובר בפדופיל. לפני פרסום כזה, רצוי להיערך מראש ולאסוף ראיות משמעותיות, כדי להוכיח בהמשך לבית המשפט שמדובר בפרסום שהוא אמת. בנוסף וכדי לוודא שתחול גם הגנת תום הלב במקרה הצורך רצוי שהפרסום ייעשה בתום לב, היינו מידתי, במקום רלוונטי או לציבור
רלוונטי ובמטרה להזהיר ולא בכוונה לפגוע.  פרסמתם על פי הכללים ותבעו אתכם?
פנו לאבי דוביצקי שיפנה אתכם אלי.

נכתב ע”י עו”ד תומר ישראל 052-4380907

Avi Dubitzky | אבי דוביצקי | נתפסו על חם | עו"ד אסף דוק | עו"ד גיא צברי

הצלחות של אבי דוביצקי

הצלחות