אבי דוביצקי צייד הפדופילים הלאומי

מבזקים:
המשטרה עוצרת את אבי דוביצקי

ואטסאפ ליצירת קשר

אבי דוביצקי צייד הפדופילים ונתפסו על חם נוסד ב 2013

בית המשפט הרשיעה עברין מין בפיקוח שנתפס על חם

אבי דוביצקי מצלם פדופיל לפני לכידה

לבית משפט השלום הרשיעה את רועי שמעון, בן 30 מרמת גן, בגין ניסיון הטרדה מינית, כיוון שלטענת הפרקליטות הוא התכתב עם תחקירן שהתחזה לנערה בת 13, וקיים עמו שיחות בעלות אופי מיני. מכתב האישום עולה כי ההתכתבות נעשתה בזמן שנאסר על שמעון לגלוש באינטרנט במסגרת צו פיקוח, כיוון שמוקדם יותר השנה הוא הורשע בהחזקת חומר פדופילי. על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורך דין יונתן טל מפרקליטות מחוז תל אביב, באוגוסט השנה הטיל בית המשפט צו פיקוח על שמעון, אשר אסר עליו "לעשות שימוש במחשב או בכל מכשיר או אמצעי אחר, שיש בכוחו לספק חומר פורנוגרפי וגישה לאינטרנט". שמעון נידון לשלושה חודשי עבודות שירות לאחר שהודה בהפצה והחזקה של חומר תועבה פדופילי. השופט עידו דוריאן הרשיעה את רועי

כאי אשפר לסמוך על אנשים שיש להם דחף בלתי נשלט - האיש ביצע את העבירות בזמה שהיה על תנאי.

למרות הצו, נטען בכתב האישום, בחודש שעבר גלש שמעון באינטרנט ובאמצעות מנוע החיפוש "גוגל" הוא נכנס לאתר היכרויות, שם הופיע מספר הטלפון של תחקירן, אשר הציג עצמו כקטינה במשך כחודש הוא יצר קשר עם התחקירן באמצעות תוכנת מסרים ואטסאפ. התחקירן היה אבי דוביצקי, לוכד הפדופילים.

לפי כתב האישום, במהלך ההתכתבויות אישר הנאשם כי הוא מודע לכך שהמכותבת הינה קטינה, ואמר לה: "לי אישית זה לא מפריע". בנוסף לכך, כתב האישום מתאר התכתבות רבה בעלת אופי מיני, וכן בקשה של הנאשם שה"קטינה" תשלח לו תמונות עירום שלה. בין השאר, נטען, כתב לה: "זה מגרה אותי גוף של ילדה-נערה, גוף קטן שטוח קומפקטי כזה עושה לי את זה מאוד". הוא גם שלח ל"ילדה" תמונות של עצמו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של שמעון עד תום ההליכים המשפטיים נגדו בטענה כי הוא "הוכיח שעל אף החלטות שיפוטיות, הוא אינו ניתן לשליטה". עוד נכתב כי שמעון הוכיח כי הוא "לא רק שהוא מסוכן אלא אף כי לא ניתן ליתן בו אמון. יתר על כן הוכיח המשיב כי לא באמת ניתן לפקח עליו שכן באפשרותו ליצור קשר עם קטינות כמעט מכל מכשיר אשר בהישג יד".

בשנת 2013, הטיל בית המשפט על הנאשם, רועי שמעון, צו פיקוח לפי חוק ההגנה על הציבור מפני עברייני מין, שנועד לעמוד בתוקפו למשך כשמונה חודשים. במסגרת הצו, נאסר עליו להתחבר או לשהות ביחידות עם קטינים, וכן להחזיק במחשב או לעשות שימוש במחשב או בכל מכשיר או אמצעי אחר שיש בו לספק חומר פורנוגראפי וגישה לאינטרנט.

עם זאת, כחודשיים בלבד לאחר מתן הצו, התחבר שמעון לאינטרנט באמצעות טלפון סלולארי וחיפש אתרי היכרויות, כשבאחד מהם מצא מספר טלפון של קטינה בת 13, שהיתה למעשה תחקירן של ערוץ 10. שמעון החל להתכתב עם אותה "קטינה" באמצעות תכנת המסרים וואטסאפ, ושיגר אליה במהלך התקופה הרלוונטית מאות מסרים בעלי אופי מיני. בין היתר, ביקש שמעון כי היא תצלם עצמה בעירום ותשלח לו, שלח לה תצלומים שלו ללא חולצה והכביר עליה דברי אהבה ותשוקה.

בשלב מסוים אף דיברו הנאשם ו"הקטינה" על כוונתם להיפגש, אולם משהגיע הנאשם למקום המפגש המוסכם נעצר על ידי המשטרה, ובהמשך הורשע על פי הודעתו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון להטרדה מינית והפרה של תנאי הפיקוח.

השופט עידו דרויאן גזר על שמעון עונש של 15 חודשי מאסר בפועל ומאסרים על תנאי. בגזר דינו ציין השופט את העבירה הספציפית בחוק למניעת הטרדה מינית העוסקת בהטרדת קטין מתחת לגיל 15, שאמנם אינה מתייחדת בענישה מחמירה ביחס לעבירה הכללית של הטרדה מינית, אולם מבטאת את רצון המחוקק להגביר את ההגנה על הערכים שבבסיס החוק בכל הנוגע לילדים, שמטבע הדברים הם פגיעים יותר ומתקשים להציב לפוגע גבולות.

עוד קבע השופט דרויאן כי במקרה זה מדובר בנסיבות של "טורף ברשת" שיש בהן כדי להדיר שינה מעיני הורים רבים, ונסיבות דומות להן מאיימות על ילדות וילדים בכל מקום ובכל שעה, בחדרם, במחשב שלהם או בתוך הטלפון החכם. לכך, ציין השופט, מצטרפת האנונימיות של הרשת והקלות שבה ניתן ליצור קשרים בסתר וכביכול ללא כל סיכון מצד "הטורפים".

השופט דרויאן ציין כי דובר בהתבטאויות בוטות וקשות שאינן מותאמות לחלוטין לגילה של "הקטינה" שעמה יצר קשר, ושהנזק הנפשי הפוטנציאלי הנובע מהן לכל קטינה הוא רב, גם אם במקרה זה לא נגרם נזק קונקרטי.

השופט הוסיף כי לא מדובר ב"מעידה חד פעמית" אלא בפעולתו של טורף לכל דבר, המושך ומפתה את קורבנו, החל בהתייחסויות מחמיאות לגופה ועד לדברים מפורשים. שמעון אף לא היסס ליזום מגע עם הקטינה תוך מעבר מהעולם הוירטואלי אל העולם "האמיתי", וכל זאת ממניעים של פדופיליה המלמדים גם לפי הערכות שירות המבחן והמרכז להערכת מסוכנות מינית כי הוא לא היה מוכן לוותר על הריגוש שגורמת לו סטייתו, גם במחיר המשך והחמרת מעשי העבירה נגד קטינים.

לאור האמור,  קבע השופט כי מתחם העונש ההולם לגבי כל מעשה ממעשי הנאשם הוא בין ארבעה חודשי מאסר (שיכול וירוצו בעבודות שירות) לבין 18 חודשי מאסר בפועל. בגזירת העונש בתוך מתחם זה, שקל בית המשפט לחומרה את ריבויים של המעשים, החזרה וההתמדה עליהם, התכנים הבוטים והקשים שכללו השיחות עם הקטינה, המעבר מצפייה פסיבית בתכנים פורנוגראפיים אל פנייה אקטיבית לקטינה ברשת ואף הנכונות להיפגש עמה. כל אלו, לדעת השופט, מחייבים ענישה ממשית ברף העליון של המתחם. מאידך, התחשב השופט לקולא בהודאתו באשמה ובעובדה שמדובר במאסר ראשון.

 

 מאמר זה עודכן לאחרונה ב-20 בינואר 2024.

אבי דוביצקי | נתפסו על חם | רועי שמעון מרמת גן

הצלחות של אבי דוביצקי

הצלחות